Шукати в цьому блозі

вівторок, 20 березня 2012 р.

Найпоширеніші помилки при виборі професії

 

      Вибір професії – ваша особиста справа, не піддавайтеся тиску батьків або товаришів Слідуванням моді і забобонам. У всі часи одні професії вважалися престижними, інші ж більшість обивателів вважало, м’яко кажучи, негідними. Є, приміром, такі люди – асенізатори. Хто хоче бути асенізатором?
       А між тим, суспільству одно необхідні і економісти, і сантехніки, і медсестри, і адвокати. Так що, на перше місце ставлять свої інтереси і здібності, і тільки потім – престижність професії. Інакше вивчишся, допустимо, на бухгалтера, а задоволення робота за фахом приносити тобі не буде.
      Крім того, повагу одно викликають і простий робітник, і фахівець з вищою освітою, якщо вони обидва – професіонали у своїй справі.
      У Михайла Веллера є розповідь про чоловіка, який в дитинстві мріяв бути двірником. І що далі? Закінчив школу, поступив, як наполягали батьки, до ВУЗу, все життя тягнув лямку на анітрохи не цікавить його роботі, і, лише вийшовши на пенсію, став двірником – і знайшов, нарешті, щастя.
      Не рекомендуєм вибирати професію під натиском батьків або впливом товаришів також. Можна лише прислухатися до їхньої думки, адже вибір професії – твоя особиста справа, ніхто не проживе за тебе твою власне життя. Уяви, що ти пішов на економічний, тому що так хотіла мама. Минув рік, два або, що ще гірше, п’ять років – і ти зрозумів, як пристрасно ненавидиш всі ці формули і графіки, а робота в офісі здається тобі похмурим просиджування штанів. Зрозуміло, що при такому ставленні до навчання диплом теж не тішить гарними оцінками, і про те, щоб більш-менш пристойно влаштуватися за фахом не доводиться навіть мріяти. Чи не стане тоді шкода витрачених даремно років? Точно так само, якщо ти за подругою мрієш поступити в медичну академію, задумайся, чи варто мріяти про кар’єру хірурга або стоматолога, якщо при вигляді найменшої подряпини у тебе паморочиться в голові.
      Чи замислювалися ви, скільки років каторжної праці було покладено балериною на те, щоб домогтися успіху? Захоплення тільки зовнішньою або приватною стороною професії, не розуміння того, що ще тобі належить на тій чи іншій роботі. Наприклад, ви бачили, як балерина пурхає по сцені, наче метелик. Чи, милуючись нею, замислюватися Ви про те, скільки років каторжної праці було покладено на те, щоб добитися такої легкості?
     Незнання або недооцінка деяких своїх фізичних особливостей і недоліків – одне з помилкових направляючих при виборі професії.
З хворим серцем шлях у льотчики закритий. Алергікам протипоказані професії хіміка чи перукаря. Нерозумно мріяти про роботу, яка здатна погіршити стан твого здоров’я. Ще гірше, коли просто не знаєш заздалегідь і навіть не підозрюєш, що через якийсь час дадуть про себе знати проблеми зі здоров’ям. В окремих випадках здоров’я стає непереборною перешкодою для отримання тієї чи іншої роботи.
     У будь-якому випадку, не варто ставитися до вибору професії, як до чогось незмінного, що раз і назавжди визначить твою долю. Попереду у тебе довге життя, в якій, мабуть, знайдеться місце і підвищенню кваліфікації, і освоєння суміжних спеціальностей, а то й радикальної зміни роду діяльності

Немає коментарів:

Дописати коментар